ŽUVŲ IR DRAKONŲ ISTORIJOS

zuvys-ir-drakonai   Seniai taip džiaugiausi knyga, parašyta lietuvių autoriaus. Džiaugsmas dėl K. Sabaliauskaitės ir A. Tapino knygų jau išblėso, nes jos jau seniai perskaitytos. Todėl tenka ieškoti naujų džiaugsmo šaltinių ir… paimti į rankas istorijas, kurios iš pirmo žvilgsnio niekaip nesusijusios, fragmentiškos, atskirtos ne kelerių metų, bet keleto tūkstantmečių. Nors pačioje knygos pradžioje sunku susigaudyti ir suprasti, kodėl šios dvi istorijos yra apskritai pasakojamos, kadangi jos emociškai ir fiziškai tiesiog nedera, dermė pajuntama tik įpusėjus knygą, skaitant nuosekliai. Tos dvi, atrodo atskiros, istorijos pabaigoje susilieja į vieną didelę istoriją, kurią, mano asmenine nuomone, susieja legenda apie tiesiog žuvų virtimą drakonais.

Skaitant knygą negali nežavėti veikėjų vardai, kurie iš dalies pateisina ir jų bendravimo ypatumus, dialogų “aštrumą“ – Senelė Amigorena, nuolat rašanti laiškus policijai, Miki, nuolat ieškanti savo “upės slenksčių“, kuriuos galėtų įveikti, Šaša, galbūt daugiausiai “sveiko“ proto turintis šeimos narys, Mama Nora, populiari erotinių romanų rašytoja. Net negali jų įsivaizduoja kalbančių ilgais, įvairiomis prasmėmis apaugusiais sakiniais, nugrimzdusius į didelius, sunkius, “daugiaukščius“ apmąstymus. Jų pokalbiai verčia ir juoktis, ir liūdėti, ir stebėtis. Prie jų pripranti, su jais susigyveni, su jais gyveni ir tampa tikrai skaudu kai jų netenki. Tai tampa tiesiog asmeniška.

Visiškai kitokia nuotaika skaitant apie tėvo Džiusepės Kastiljonės kelionės per Kinijos kultūrą potyrius. Tai iš tiesų dviejų pasaulių, Rytų ir Vakarų, susidūrimas, kurį tenka išgyveni nepaisant to, kad jis klostosi ir ne taip, kaip tu norėtum, kad į šį gyvenimą ateina jausmai, kurie negalimi, neleistini, netoleruojami. Tiesiog gyveni lėtai tekantį ar skriejantį gyvenimą.

Nors kinų drakonas yra linkintis gero ir simbolizuoja du gerus dalykus: jėgą ir sėkmę, ne visiems jį būna lemta susitikti. Tačiau visada galima pabandyti įveikti savo upės slenksčius ir iš tiesiog žuvies pavirsti drakonu.

gyvunuhor_drakonas

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s