DARBO PASIŪLYMAS MĖGSTANTIEMS HARĮ POTERĮ

Netiketa-vakansijaPirmasis romanas suaugusiems. Pirmoji istorija, kurioje nesimosuojama lazdelėmis, neskraido šluotos ir nereikia saugotis benosio burtininku. Tiems, kad skaitė Harį Poterį ir vadina save Hario Poterio karta, gal ir gali pasirodyti, kad  šiame romane nieko naujo jie neįžvelgė, neperskaitė, nesužinojo ir neišmoko. Tačiau, ne veltui šis romanas yra skirtas suaugusiems. Suaugusiems, kurie turi vaikų, yra įtraukti į kasdienių reikalų ir darbų darbelių verpetą bei stengiasi jei jau neįsitvirtinti, tai bent jau išsilaikyti visuomenėje. Suaugusiems, kurie žino, kaip sunku ieškoti ir rasti bendrą kalbą su vaikais, kokie gajūs stereotipai ir kokie aukšti reikalavimai kiekvienam iš mūsų. Tai ne burtininkų mokykla, kur gali mosuoti lazdele vos kas nors atsitinka, negali užsimesti nematomo apsiausto, ir tikrai jau nepagelbės jokie gražūs ar įmantrūs žodžiai, susidūrus su realiomis problemomis. Todėl ir istorija kitokia.

Galbūt tai neprilygsta didiesiems rašytojams ir jų kūriniams, kurie per amžius amžinuosius lieka žmonių atmintyje, tačiau istorija iš dalies pagauli, kadangi bet kuris skaitantis šį romaną, gali lengvai identifikuoti save ar net keletą žmonių iš savo aplinkos. Tai tarsi veidrodis, kuriame puikiai atsispindi visuomenė su visomis savo ydomis ir paslaptimis. Sunku net įsivaizduoti, kiek Lietuvoje yra tokių mažų miestelių su savo vidiniu, svetimiems nematomu, pasauliu. Kiek tokių Laukų, kuriuose gyvena žmonės, kuriuos mes linkę nurašyti? Kiek tokių šeimų, kurių gražus it paveikslėlis gyvenimas sugriūva užsidarius namų durims? Kiek tylių nematomų  tragedijų slepia namų užuolaidos? Ir kaip dažnai mes norime atrodyti geresni nei esame iš tikrųjų?

Galbūt veiksmas ir vyksta šiek tiek uždaroje teritorijoje, galbūt ne visi herojai yra išbaigti iki galo ir neįmanoma griežtai atriboti “geriečius“ ir “blogiečius“.  Tačiau skaitant knygą visgi buvo įmanoma išgyventi emocijas – galbūt vienok ne tokias jau gilias, tačiau visgi, net ir skaitant J.K. Rowling, įmanomas.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s