MES NULIPDĖM SNIEGO SENĮ – SNIEGO SENĮ BESMEGENĮ

cdb_9789955237150-Nesbo_sniegosenis_aplankas72max_thOi kaip laukiau šios knygos, kurios išleidimą žadėjo rugsėjo pabaigoje, bet galų gale skaitytojus ji pasiekė visu mėnesiu vėliau. Jau minėjau, kad skandinaviški detektyvai mane žavi, o Jo Nesbo galėčiau skaityti nuolat.

Šį kartą teko pasišiurpinti šiek tiek daugiau nei skaitant “Gelbėtoją“ ar “Raudongurklę“. Gal todėl, kad tas Sniego senio, tos baltos antropomorfinės žmogaus figūros su morkos nosimi nuolatinis šmėžavimas horizonte, tas nesuvokiamas jausmas, kad tave nuolat stebi tos negyvos juodos akys kažkur pasąmonėje kėlė šiokią tokią nepaaiškinamą instinktyvią baimę. Ir pirmas sniegas, kuris šiaip jau turėtų simbolizuoti švarą, skaidrumą, lėmė kraupius įvykius, kurie kaip visada vyko Osle, ir kuriuos, kaip visada, tyrė Haris Hulė.

Ir aš atspėjau. Tiesiog, įpusėjus knygą, atspėjau, kas tas Sniego senis ir kodėl. Tiesa, visų niuansų į vieną visumą negalėjau suvesti iš karto, tačiau kažkas jau nuo pat pradžių nedavė ramybės, kažkas buvo ne taip, kažkas kėlė nerimą. Ir viskas buvo per daug gražu, per daug idealu, kad nekeltų įtarimo. Užvertus paskutinį knygos puslapį, kurią, beje “suvalgiau“ per kelias dienas ir net miego sąskaita, kas paprastai retai būna, nes jei knyga “neveža“ tenka “nulūžti“ po kelių puslapių, išsiaiškinau net ir priežastis, kodėl. Viskam yra priežastys, net ir tokiai beprotybei, kuri atrodo iš pirmo karto nepaaiškinama ir sunkiai suvokiama. Nieko nebūna tiesiog savaime. Tik kartais labai reikia, kad tokiais atvejais šalia būtų Haris Hulė.

holmenkollen_beacon_01

Įrašo “MES NULIPDĖM SNIEGO SENĮ – SNIEGO SENĮ BESMEGENĮ” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s