GELEŽINIS VILKAS

vilko valanda Iki tol, kol ši knyga pateko man į rankas, nieko nežinojau apie stimpanką ir net neįsivaizdavau, kad man galėtų toks stilius patikti, nes visada šiek tiek skeptiškai žiūrėdavau ir vertindavau fantastinio žanro romanus ar filmus. O kadangi dar prieš pasirodant knygai į viešumą prasisunkė ir įvairių jos vertinimų, tai skaityti ją pradėjau su dideliu susidomėjimu ir tikėdama autoriaus palinkėjimu, kad galbūt knyga patiks.

Nuo pat pirmų puslapių supratau, kad tikrai tos knygos taip lengvai nepaleisiu ar ji manęs nepaleis. Kiek teko skaityti lietuvių autorių romanų (išskyrus keletą), visada per tekstą reikdavo “brautis“, tarsi skaityti “per jėgą“. Visiškai “užmušdavo“ banalūs dialogai ir toks siužetas, kad pradėdavai gailėtis to laiko, kurį praleidai versdama puslapius. Kažko panašaus tikėjausi, o tuo pačiu ir bijojau imdama į rankas “Vilko valandą“. Ir teko nusivilti… savo būkštavimais.

Tačiau skaitant knygą neapleido jausmas, kad tuoj tuoj į sceną išeis garsus seklys Fandorinas, nes visa romano aplinka, veiksmai ir siužetas primena Akunino romanų nuotaikas. Bet tai ir liko tik jausmu.

Kad ir kaip stengiausi, niekaip ir niekur knygoje neradau tos vietos, kurioje nors šiek tiek, nors kažkiek būtų nepagarbiai atsiliepiama apie J.Basanavičių, todėl galiu tikrai teigti, kad kritika apie tai, kad autorius pasityčiojo iš tautos patriarcho – netiesa. Tai galėtų teigti tik labai jau ligotos psichikos ir savimi nepasitikintis žmogus.

Kadangi pati Vilniaus nepažįstų taip gerai kaip vilniečiai, teko šiek tiek pasukti galvą ir pavartyti visagalę interneto mašiną Nr.5 -Google, kad surasčiau objektus, pastatus, rajonus ir pan.  Dabar apsilankant Vilniuje aplink save dairausi šiek tiek kitaip.

Labai subtiliai romane įpinamos ir šių dienų aktualijos: daktaras Hausas, nacionalistai (tiesa, romane tai Spindulingųjų draugija), politiniai nesutarimai ir aliuzijos į Europos Sąjungą ir pan. Dar labai patiko lieituviški žodžiai – ypač “pedalminis“.

Pirma knyga apie tamsiausią valandą – vilko valandą tikrai turėtų turėti tęsinį, kadangi pirmas blynas tikrai nėra prisvilęs ir tikrai skaniai “susivalgo“.basanavicius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s