ŠEIMOJE NE BE…

pamokslininkasSunku lyginti knygas, kai tarp jų ganėtinai didelis tarpas. Nors galiu tik prisiminti, kad man patiko ir pirmoji Camilla Läckberg knyga “Ledo princesė“. Patiko mažas miestelis, ramybė ir savotiškas vietinių mąstymo, veikimo ir gyvenimo stilius.

Perskaičius antrą knygą, kurioje veiksmas taip pat vyksta mažojoje Fjelbakoje ir yra persipynęs su praeitimi, išliko keli pastebėjimai (manau, kad tokia lyg ir edukacinė knygos misija, nes vien tai, kad išsiaiškinti, kas įvykdė visus tuos nusikaltimus tampa kaip ir šalutiniu tikslu):

– reikia tikrai galvoti, ką ir kaip kalbi su vaiku, nes tavo kažkada neatsargiai ištarti žodžiai gali įgauti nepageidaujamas pasekmes veiksmų, kurie jau užaugusiam vaikui atrodys visiškai normalūs;

– nors ir kokia tvarkinga šeima, gerbiama ir rodoma kaip payzdys kitiems, vis tiek turi savų skeletų spintose, ir kartais tie skeletai būna kraupoki;

– geri darbai neatperka tamsios sielos darbelių;

– niekada nežinai, kaip vienas, ar kitas tavo sprendimas konkrečioje situacijoje įtakos tolimesnį tavo gyvenimą;

ir dar daug tokių įžvalgų galima surasti knygoje, kurioje itin taikliai atskleidžiami psichologiniai veikėjų portretai, tokie realistiniai, kad neretai pagalvoji, jog tokių žmonių yra ir tavo aplinkoje. Romane viskas juda taip, kaip turbūt judėtų ir įprastiniame gyvenime: pamažu, iš lėto, aptariant, pagalvojant, pasitariant, įrodinėjant ir susiuriant su kasdiene gyvenimišką rutina.

Kiek teko matyti, Camillos Lackberg jau parašiusi ir išleidusi pakankamai daug Fjelbakos detektyvų. Ir labai tikiuosi, kad trečios knygos nereikės laukti tiek, kad pasimirštų pagrindinių veikėjų istorijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s